پرسش و پاسخ حقوقی از مشاور حقوقی

شاید جزو آن دسته از افراد باشید که حکمی برای شان صادر شده و مفهوم بخشی از حکم را نمی دانند ؟ یا شاید جزو آن دسته از کسانی باشید که از مقدار اعلام در حکم بی خبرند ؟ یا افرادی که مفهوم کلماتی را که در لایحه ، قرارداد و یا حکم آمده است را به خوبی نمی دانند ؟ عضو هر یک از این دسته ها که باشید می توانید جواب سوال خود را در مقاله ی پرسش و پاسخ حقوقی از مشاور حقوقی به دست آورید یا آن را در زیر همین مقاله از ما بپرسید .

پرسش و پاسخ حقوقی از مشاور حقوقی

پرسش :

پرسیده بودید که نیم درصد و یک درصد و دو درصد از دیه ی کامل برابر با چند تومان است ؟

پاسخوکیل پایه یک حقوقی:

نیم درصد از دیه کامل : 1 میلیون و 350 هزار تومان

یک درصد از دیه کامل : 2 میلیون و 700 هزار تومان

دو درصد از دیه کامل : 5 میلیون و 400 هزار تومان

پرسش :

ماشین خودم را به دوستم امانت دادم و اکنون او از پس آوردن آن امتناع می کند . از چه روشی می توانم خودرو را از او بگیرم ؟

پاسخ وکیل حقوقی :

ابتدا برای او یک اظهارنامه ارسال کنید . اگر امتناع نکرد ، با مراجعه به دادگاه تحت یکشکایت کیفریبا مضمون خیانت در امانت از او شکایت کرده و ماشین را توقیف نمایید .

پرسش :

به اندازه ی جای پارک دو ماشین بین درب پارکینگ خانه ی ما و خانه ی همسایه فاصله هست که من ماشینم را بین این دو درب پارک می کنم . یعنی پارک ماشین من در آن محل مزاحمتی برای ورود و خروج ماشین ها به پارکینگ ندارد . یکی از همسایگان خانه ی بغلی مدام تهدید به شکایت می کند . آیا شکایت وی به نتیجه خواهد رسید و حق با او است ؟

پاسخ پایه یک دادگستری :

اگر محل پارک کردن ماشین شما باعث اختلال در عبور و مرور شود شکایت ایشان به هیچ جا نخواهد رسید .

پرسش :

من و همسرم پیش با طلاق توافقی از یکدیگر جدا شده ایم و ایشان حضانت فرزند را به من سپرده اند . حالا پس از سه ماه درخواست لغو حضانت داده اند و دادگاه برای 2 سال حضانت فرزند را به مادرش سپرده است . بعد از دو سال تکلیف حضانت چیست ؟

پاسخ وکیل پایه یک خانواده :

با رای دادگاه پس از دو سال حضانت به پدر می رسد .

پرسش و پاسخ حقوقی از مشاور حقوقی

پرسش و پاسخ حقوقی از وکیل پایه یک تهران

پرسش :

برای اجاره ی ملک آیا ارائه ی سفته یا چک بابت تخلیه در زمان تعیین شده ، ضروری است ؟

پاسخ وکیل پایه یک تهران :

خیر ضروری نیست . چک تخلیه یا سفته تخلیه برای ضمانت مستاجر نزد موجر است که اگر مستاجر در موعد خود ملک را تخلیه نکرد ، موجر بتواند با واخواست سفته یا چک رو آن اقدام نماید .

پرسش :

خانمی هستم که حضانت فرزند 8 ساله ام را در هنگام طلاق بر عهده گرفتم و الان به دلیل مشغله کاری از پس نگهداری او بر نمی آیم . چگونه می توانم حضانتش را به پدرش برگردانم ؟

پاسخ وکیل خانواده :

شما ابتدا می بایست با اثبات سلب حضانت خودتان به دادگاه شروع کنید . یعنی به دادگاه ثابت نمایید که به علت مشغله ی کاری توانایی نگهداری و تربیت فرزند خود را ندارید . سپس در صورت اثبات ، دادگاه حضانت را به پدر می دهد .

پرسش :

سال پیش بابت استخدام در شرکتی ، سفته ای به مبلغ 60 میلیون تومان ارائه کردم که امضای دو ضامن در پشت آن هست . حالا شرکت می خواهد بابت دریافت هزینه های آموزشی و چیز های الکی سفته را به اجرا بگذارد . آیا می تواند سفته را وصول نماید ؟

پاسخ وکیل دادگستری حقوقی :

اگر پشت نویسی سفته ی شما به نحوی باشد که بدهی شما را نسبت به شرکت اثبات نماید ، شرکت می تواند بر روی سفته ی شما اقدام کند .

پرسش :

من اقدام به گرفتن مهریه ام از همسرم کرده ام و می خواستم بدانم که آیا می توانم از ارثی که به او میرسد مهریه ام را بگیرم ؟

پاسخ وکیل مهریه :

شما می توانید سهم الارثی که به همسرتان می رسد را به علت مطالبه ی مهریه توقیف نمایید .

پرسش :

دختری 22 ساله هستم که همیشه مورد آزار روحی و جسمی مارد و پدرم قرار گرفته ام . آیا می توانم از دست شان شکایت کنم ؟

پاسخ وکیل مشاور خانواده :

برای ضرب و شتم مادر و پدرتان می توانید با در دست داشتن مدرک هایی همچون استشهادیه یا گزارش کلانتری از آن های شکایت کنید .

اگر آثار کبودی یا جراحت و یا آثار آسیب های وارد شده به بدنتان مشخص است می توانید با مراجعه به پزشکی قانونی ، ضرب و شتم آن ها را اثبات نمایید که اصولا قاضی شما را به پزشکی قانونی معرفی خواهد کرد .

در صورت اثبات ضرب و شتم پدر و مادرتان ، دادگاه آن ها را محکوم اعلام کرده و برای شان مجازات و دیه در نظر می گیرد .

پرسش :

بنده از کسی طلبی داشتم که ایشان فوت کرده است . و من زمین های او را توقیف کرده ام . اکنون زن او می خواهد تا همان زمین ها را برای دریافت مهریه اش توقیف نماید . اگر ارزش مهریه ی او بیشتر از ارزش زمین ها باشد ، تکلیف بدهی من چه می شود ؟

پاسخ وکیل مشاور حقوقی :

اگر شما زودتر از همسر متوفی املاک را توقیف کرده باشید ، ایشان نمی تواند همان املاک را توقیف کند مگر آن که بدهی شما را بپردازد .

نکات حقوقی وتفاوت مال منقول و غیر منقول

دستور العمل‌های آپارتمان نشینی از دیدگاه قانون و حقوق

راه کاری های حقوقی جهت رفع تصرف توسط وکیل پایه یک دادگستری

پرسش ,؟ ,ی ,، ,حقوقی ,وکیل ,؟ پاسخ ,را به ,پاسخ وکیل ,پایه یک ,را توقیف

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

pikasohonr bracemolun llegterglandzi anjoman-khgkh tasemerdisc unlittiri butclinic bnfas breaknetftuvab likekoszul